מימון נדל"ן

מציאת הון לגיוסי נדל"ן זה פרויקט מאתגר, שיש ללמוד איך לעשותו בצורה הטובה ביותר. חיליק טפירו, בעליה של חברת טפירו ויזם בעל ניסיון עסקי עשיר, יכול להגשים עבורכם חלום זה.

אם מצאתם נכס נד"לני בעל פוטנציאל גבוה, שמהווה עבורכם הזדמנות מצוינת להשקעה, כדאי שתמהרו לרכוש אותו לפני שהוא ייחטף. אבל לפני הכל – איך תדעו שמדובר בנכס מומלץ?

  1. כשניתן ליצור פער לטובתכם בין מחיר הקנייה והשיפוץ למחיר מכירת או השכרת הנכס.

  2. כשניתן לסמוך על יציבות התשואה של הנכס, ועל קבלת הכנסה שוטפת לאחר ההשכרה.

וודאות ואחריות כלפי העסקה

על מנת להבטיח שני סעיפים אלה, עליכם להתייעץ עם חברה מקצועית כחברת טפירו בראשות חיליק טפירו. זאת מכיוון ששוק הנדל"ן, יציב ככל שיהיה ביחס לשווקים פיננסיים אחרים, הינו שוק פופולרי בעל "מלכודים" רבים; יש להבין מהן המגמות בשוק, פוטנציאל ההשבחה של הנכס, האם מיקום הנכס טוב עבורכם, כיצד לתמחר את הנכס ואיך לנהל את שיפוצו (אם צריך), תנאי התשלומים עם הקונים וכן הלאה. על מנת להחיל תהליכים אלה, עליכם להיות בעלי הון התחלתי כלשהו. השגת ההון מתאפשרת בכמה דרכים.

שיטות נפוצות לגיוס הון

ישנן מספר שיטות מרכזיות לגיוס הון התחלתי, ואנו נבחן אותן על יתרונותיהן וחסרונותיהן.

  • משכנתא מהבנק – הליך זה דורש ריבית נמוכה ופריסת תשלומים נוחה יחסית, אולם יהיה עליכם לשעבד את הנכס. מצבכם הפיננסי, איכות ההשקעה וגורמים נוספים, עלולים לעכב את קבלת המשכנתא.

  • קרנות פרטיות – הן עולות יותר, ומבניהן יש לבחור נכונה. עם זאת, שיטה זו הינה פופולרית בעיניי רבים בשוק. זאת משום שהיא מעניקה חופש יחסי, כסף נזיל, ייעוץ וליווי אישי ומקצועי והליך בירוקרטי נוח.

  • גיוס משקיעים "קטנים" קבוצות של משקיעים קטנים בשותפות מוגבלת או אחרת, יאפשרו לכם להוציא לדרך פרויקט. בכדי למצוא משקיעים קטנים, עליכם להיעזר בחברת מקצועית כחברת טפירו.

  • שיטת נוספות – ביכולתכם גם להיעזר, בחברות אשראי שמעניקות הלוואות שאינן משכנתא. עם זאת, תהליכים אלה עלולים להיות נטולי גמישות.

היתרון המוכח של חברת טפירו

חברת טפירו הוקמה על ידי חיליק טפירו, אשר צבר ניסיון עמוק ונרחב במשך כמעט חמש עשרה שנים. נוסף על הייעוץ האישי שטפירו ועובדי החברה יעניקו לכל דורש, טפירו שימש כיועץ להקמת פלטפורמה של קרנות מימון נדל"ן, שכל מהותן הייתה לגייס כספים ממשקיעים לטובת מימון פרויקטים, כאשר המשקיעים משתתפים ברווחי הפרויקט. לפיכך, לחיליק טפירו הניסיון והיכולת לסייע לכם לממן את הפרויקט שחלמתם עליו בצורה הטובה ביותר עבורכם.

יוצאים לדרך: גיוס ממשי של הון

מגמת ההשקעות הפיננסיות בקרנות נדל"ן פורחת בשנים האחרונות במיוחד, משום שעל אף וזה הליך אשר דורש השקעה כספית התחלתית גבוהה לעיתים – זוהי דרך מהירה להוצאת היוזמה לפועל (וישנו ערך ל"חטיפת" הפרויקטים הטובים לפני כולם בשוק כה תחרותי). תהליך הגיוס דורש מיומנות וידע, ומתחיל בהכנת תוכנית עסקית לבדיקת כדאיות בנכסי נדל"ן.

הכנת תוכנית עסקית

התוכנית העסקית בוחנת: מיהו קהל היעד המשכיר/קונה? מהו הצפי הכלכלי של העסקה? מהו המצב הכלכלי באזור בו ממוקם הנכס? ככלל, התוכנית העסקית תציין תזרים מזומנים, את אופי העסקה, מיקום, ביקוש והיצע לדיירים, מחיר, תשלומים, רווחים ועוד. כאשר ישנה תוכנית עסקית חכמה ומושקעת, ניתן לפנות לקרנות נדל"ן, למשקיעים פרטיים ולבנקים באמצעות האפיקים המקובלים לגיוס ממון דרך משכנתא, או לגייס משקיעים גדולים המעוניינם להפיק רווח גבוה על השקעתם.

טפירו. שואפים לשלמות.