יזמות נדל"ן

תמיד מצאתם עניין ביזמות נדל"ן ולא ידעתם איך להתחיל? אם כן, יש כמה דברים שעליכם לדעת לפני היציאה לדרך.

יזמי נדל"ן נדרשים להקדיש זמן וכסף בעבודתם. בנוסף, לרוב מדובר באנשים בעלי אישיות יוזמת, תעוזה ושאפתנות, יצירתיים ואנרגטיים. הסיבה לכך היא שיזמות נדל"ן זהו תחום בעל פנים רבות, שניתן לעסוק בו באופנים שונים ולצערנו גם להיכוות ממנו. לעיתים יזמי נדל"ן נדרשים להסתכן על מנת להרוויח, ותמיד עליהם להיות בעלי היכולת לראות את הנולד. חושבים שיש לכם את זה? תמשיכו לקרוא.

התייעצו עם הטובים ביותר

חיליק טפירו, איש עסקים ויזם וותיק העומד בראש מספר חברות, הינו דוגמה לאדם שעליכם להתייעץ איתו אם אתם נכנסים לתחום מאפס. זאת מכיוון שאם לא גדלתם בסביבה יזמית – כמו למשל במשפחת גינדי, שמעבירה מאב לבן את האהבה לתחום עוד מאז שנות ה-70 – הרי שעליכם להיטמע בו כמו שצריך. חיליק טפירו יכוון אתכם לפתח את האישיות כך שתוכל לעמוד במעמסת יזמות הנדל"ן, שכן סביר שתהיו חייבים להסתכן בתחילת הדרך.

עקרונות מהותיים ליזמי נדל"ן

  • סבלנות – ברוב הפעמים, לוקח זמן מרגע היוזמה שלכם ועד להשגת הרווח. עליכם לחכות.

  • הון ראשוני – מקצוענים כמו טפירו יוכלו לסייע לכם לגייס הון, אך קשה להתקדם מבלי לסכן חסכונות.

  • מסוגלות אישית – אתם עתידים לטעות, ואם תרצו להצליח, הכרחי שתוכלו לקום ולעבוד מחדש.

פניה הרבות של יזמות

כל פרויקט שתעסקו בו יהיה בעל אופי אחר. יזמי ענק קונים קרקעות, מפשירים לבניה ומגישים תוכניות על מנת להקים מבני ענק. אך אנשים פרטיים המבקשים לעסוק בתחום נוקטים באחת מהאפשרויות הבאות:

  1. יזמות בסיסית – קניית דירות לצורך השקעה. חיפוש אחר נכס שניתן יהיה לקנות במחיר אטרקטיבי ולמכור במחיר גבוה יותר, ובכך להבטיח תשואה יציבה.

  2. שיפוץ ומכירה – ניתן לקנות נכס רעוע, לשפצו ולמכור במחיר שיניב רווחים. על מנת לעשות זאת יש להבין בתחום הבנייה והשיפוץ, ובכך להבטיח עלויות משתלמות ליזם.

  3. רכישת מגרש – היות והעלויות בשוק בניית הנכסים הינן קבועות למדי, חשוב למצוא מגרש שמחירו יהיה טוב ובזכות זאת להניב רווח במכירה.

זכרו: עבודה נכונה בנדל"ן דורשת מקצועיות עסקית, היכרות עם שוק הנדל"ן ככל שניתן וסבלנות.